Wydarzenia z 2.2 – Poprzez Maelstrom

Wydawać by się mogło, że Imperium Garleańskie jest w tarapatach. Po drugiej nieudanej inwazji na Eorzę, w imperium wybucha dodatkowo spór o sukcesję, jako że losy obecnego Imperatora są niejasne. W świetle owego sporu o tron, jedno z podbitych przez Imperium terytoriów – Królestwo Doma – próbuje wyrwać się spod imperialnych rządów. Plan kończy się jednak porażką, jako że Imperium nie było aż tak podzielone i osłabione, jak mogło się wydawać. Z całego kraju Domy jedynie kilka tysięcy osób przetrwało, uciekając na łodziach aż do Eorzy. Przywódczyni domańskich banitów, Yugiri (tajemnicza, zakapturzona ninja z rogami i ogonem) prosi Potomków o pomoc. Potomkowie asystują Yugiri w otrzymaniu audiencji u liderów Sojuszu. Ci jednak pozostają niewzruszeni. Mimo że Sojusz udzielił pomocy w czasie Operacji Archont, tym razem odmawia udzielenia jakichkolwiek środków, które według nich mogą zostać lepiej spożytkowane dla celów miast-państw. Jednakże, jeden z członków Monetarystów (którzy wspierają Sułtankę Nanamo i jej rządy w Ul’dah) imieniem Teledji Adeledji obiecuje bezinteresowne wsparcie i sięga do własnego skarbca, aby chociaż dostarczyć jedzenie i ciepłe okrycie dla uchodźców.

Tymczasem, natura prawdziwego potencjału Echa jest coraz bardziej tajemnicza, gdy okazuje się, że Ascianie podbudzają Sahaginów z La Noscea w celu przywołania Leviathana, obiecując im nieśmiertelność. Przystępując do rytuały przywołania, główny kapłan zostaje zabity, za pomocą Echa udaje mu się jednak opętać innego Sahagina i zmienić jego formę w pierwotne ciało kapłana. Wydaje się więc, że moc echa jest znacznie mocniejsza, niż pierwotnie zakładano. Odkrycie to zostaje jednak gwałtownie przerwane pojawieniem się Leviathana, który pożera kapłana, by zwiększyć swoją moc. Tak zaczynają się zmagania z Leviathanem – Pierwotnym, który włada morzami i potrafi przywołać fale zdolne zrównać z ziemią całe miasta. Plan przewiduje skorzystanie z urządzenia zasilanego kryształami w celu zneutralizowania ataku, ale to wymagałoby całych dwóch statków załadowanych kryształami. Łącząc wiele małych łodzi w jeden potężny statek, udaj się użyć pojazdu i urządzenia do zatrzymania Leviathana.

Losy Wyspy Val również zostają odkryte. Urianger składa raport, według którego cała wyspa włącznie ze Studentami z Baldesion… po prostu przestała istnieć. Główna teoria tłumacząca tak przerażający koniec? Ultima. Podejrzenia padają na Ascianów.

Rozdział kończy się po tym, gdy uchodźcy z Domy znajdują swój nowy dom w Mor Dhonie, gdzie w zamian za pracę udzielony im zostanie schron. Okazuje się również, że pomoc ze strony Teledji Adeledji wcale może nie być tak bezinteresowna. Zapytany przez swojego pomocnika o dalsze kroki, odpowiada jednym słowem: „REWOLUCJA”.

Źródło

Wybór Rozdziału: 1.0 | 2.0 | 2.1 | 2.2 | 2.3 | 2.4 | 2.5

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s