Wydarzenia z 2.1 – Kraina Przebudzona

U progu Siódmego Astralnego Wieku, Potomkowie Siódmego Świtu znajdują się w krytycznych okolicznościach. Z powodu wydarzeń w czasie bitwy z Bronią Ultima i Operacją Archont, Potomkowie – niegdyś tajna organizacja, o której istnieniu wiedzieli jedynie liderzy Wielkich Kompanii i garstka innych osób – zostali ujawnieni przed całym światem. Pojawia się problem w związku z zachowaniem neutralności wobec trzech miast-państw. Alphinaud i inni sugerują przeniesienie kwatery głównej z brzegów Ul’dah do innej lokacji. Mianowicie do Mor Dhony, bez-rządowego kawałka ziemi rozciągającego się tuż za Carteneau i na południowy zachód od Coerthas. Minfilia jest tym zaniepokojona, jako że Ul’dah było jej przybranym domem. Aby rozwiać jej strach przed opuszczeniem domu, Wojownik Światła ponownie łączy Minfilię z jej przybraną matką F’lhaminn, która przekonuje Minfilię, że jest to słuszny wybór.

Potomkowie muszą zająć się również innym problemem. W Dwunastolesie otaczającym Gridanię, Moogle zaczynają być niespokojne. Najwyraźniej za pomocą samej woli zdołali przywołać wielkiego Króla z Eteru w ten sam sposób, w jaki przywoływani są Pierwotni. Ale czy ten Moogle faktycznie może być Pierwotnym? Co by się stało, gdyby czysta wiara i oddanie były wszystkim, co jest potrzebne do przywołania czegoś z Eteru? Mimo wszystko, Dobry Król i jego Mog-Straż są zagrożeniem dla całego Dwunastolasu i reszta Moogli prosi Potomków o pomoc w zatrzymaniu ich.

Jednakże nie wszystko kończy się dobrze. W czasie pakowania Tupsimati (strzaskanej laski Louisoixa, która zdobiła ścianę biura Minfilii) Minfilia staje naprzeciw nieznanego Asciana w bieli o imieniu Elidibus, który zwie siebie Emisariuszem. Elidibus oznajmia, że wie o mocy Echa posiadanej również przez Minfilię i że zrozumienie prawdziwej natury tego daru, może być kluczem do stworzenia pokoju między Ascianami i śmiertelnikami. Minfilia odmawia jakiejkolwiek współpracy z Ascianem atakując go z miejsca, zostaje jednak ogłuszona ostrzem mrocznej magii. Odzyskuje przytomność, gdy Wojownik Światła znajduje ją nieprzytomną w jej biurze. To jednak nie koniec złych wieści. Główny badacz Potomków Urianger oznajmia, że utracono wszelki kontakt ze Studentami z Baldesion – grupą uczonych, zaufanych doradców Potomków, których siedziba znajduje się na wyspie Val, pomiędzy rodzinną ziemią Potomków Sharlayan i Dravią, ojczyzną smoków. Rozdział kończy się w momencie, gdy Potomkowie przenoszą się do Mor Dhony i zajmują nową siedzibę we Wschodzących Kamieniach, bazą ukrytą za karczmą Siódme Niebo.

Źródło

Wybór Rozdziału: 1.0 | 2.0 | 2.1 | 2.2 | 2.3 | 2.4 | 2.5

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s