Wydarzenia z 2.3 – Obrońcy Eorzy

Alphinaud, sfrustrowany egoistycznym zachowaniem Wielkich Kompanii wobec rzekomo „zjednoczonej” Eorzy, postanawia wziąć sprawy we własne ręce i założyć nową Wielką Kompanię, która nie jest powiązana z żadnym miastem-państwem, a zamiast tego czerpie z wszystkich ziemi, tworząc grupę oddaną całym sercem pokojowi i chronieniu Eorzy. Tak powstaje grupa Kryształowych Śmiałków. Wykorzystując renomę Wojownika Światła jako filaru do rekrutacji nowych członków, grupa spotyka się początkowo z odmową i rozczarowaniem. Ostatecznie jednak udaje się złożyć silną ekipę z osób, które Wojownik spotkał w czasie swych przygód.

Sytuacja w Ul’dah staje się napięta, gdy Generał Raubahn oznajmia, że wśród populacji uchodźców w całym mieście dochodzi do wielu zamieszek.  Według Raubahna za tymi zamieszkami może stać Teledji Adeledji, który pragnie wprowadzić w życie Ustawę o Rewindykacji Carteneau. Ustawa ta przemieniłaby pozostałości Równin Carteneau w kolonię uchodźców, otwierając tym samym drogę do wprowadzenia interesów Adeledji do tego rejonu, pod pretekstem niesienia pomocy i odbudowania. Niegroźna, wydawałoby się, ustawa, może mieć katastrofalne konsekwencje w świetle nowego odkrycia: pomiędzy resztkami Dalamuda natrafiono na urządzenie Allaganów, które mocą dorównałoby, a nawet przewyższało Broń Ultimę. Urządzenie to nosi nazwę Omega. Sułtanka Nanamo i Raubahn podejrzewają, że Teledji pragnie wprowadzić swoją ustawę, aby przywłaszczyć sobie Omegę. Ostateczny cel takiego kroku, chociaż nieznany, zapowiada jedynie kłopoty.

W międzyczasie kolejny Pierwotny zostaje przywołany. Tym razem jest to Ramuh, Pan Błyskawic. Wydarzenie to jest niespodziewane, jako że sprawy z Sylphami zostały rozwiązane na drodze pokojowej już w czasie pierwszej wizyty w Dwunastolesie. Sylphy obiecały nie przywoływać Ramuha, o ile ich ziemia pozostanie nienaruszona. Mimo że Pierwotny został przywołany, Sylphy najwyraźniej nie planują przypuszczać ataku poza Sylphlandy. Skoro z mieszkańcami udało się rozwiązać sprawy pokojowo, to może uda się też dogadać z samym Panem Błyskawic? Drużyna Potomków rusza do Sylphlandów, włącznie z Uriangerem, który pragnie zbadać wpływ przywołanych Pierwotnych na Eter. Na miejscu Dotknięte Sylphy (Dotknięci, to osobniki pod wpływem błogosławieństwa Pierwotnego) starają się zwieść Wojownika, przyjmując różne kształty i formy, włączając wygląd samych Potomków. Razem z przyjaciółmi trafiacie w końcu na samego Ramuha, który początkowo odmawia powierzenia zaufania w śmiertelników, dopóki nie przejdą jego próby. Jednakże po tym, jak zostaje pokonany w walce, postanawia udzielić im swojego błogosławieństwa i uznać Potomków jako arbitrów pokoju pomiędzy śmiertelnikami i Sylphami.

Badania Uriangera w czasie spotkania z Ramuhem doprowadziły do powstania pewnej teorii na temat tego, w jaki sposób Ascianie posiadają moce quasi-nieśmiertelności. Normalnie, Eter przepływa między swoją własną płaszczyzną (Płaszczyzną Eteryczną) a światem fizycznym. Tutaj daje życie wszystkiemu co istnieje, a gdy coś umiera, powraca do Eteru. Pierwotni to Eteryczne istoty o boskiej mocy, przyzywane mocą kryształów skoncentrowanego Eteru do utrzymania fizycznej formy. Ascianie jednakże wydają się żyć poza tym cyklem, w jakimś nieznanym, mrocznym miejscu. Gdy umierają, używają przepływu Eteru do opuszczenia śmiertelnej płaszczyzny, ale zamiast powrócić do cyklu, wracają na swoją własną płaszczyznę. Dzięki temu odkryciu, możliwe jest uwięzienie Asciana w eterycznej formie, po tym jak utraci on fizyczną powłokę, ale zanim opuści świat fizyczny. Czyżbyśmy właśnie znaleźli sposób na pokonanie Ascianów raz na zawsze…?

Źródło

Wybór Rozdziału: 1.0 | 2.0 | 2.1 | 2.2 | 2.3 | 2.4 | 2.5

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s