Wydarzenia z 1.0 – Dalamud i Bahamut

W ostatnich dniach Szóstej Astralnej Ery, Garleańskie Imperium zaatakowało pełną mocą kontynent Eorzy. Zjednoczone Siły składające się z trzech Wielkich Kompanii próbowały odeprzeć inwazję, dowiadując się przy tym, że prawdziwym planem najeźdźców było użycie pradawnego Meteoru Allaganów, w celu pozbycia się zagrożenia ze strony Pierwotnych (Primals) raz na zawsze. (Informacja: Imperium Allagańskie było technologicznie i magicznie zaawansowanym  społeczeństwem żyjącym w Trzeciej Astralnej Erze.)

Przy wsparciu tajemniczych istot zwanych Ascianami, Nael Van Darnus poprowadził VII Legion do Corteneau, gdzie rozegrała się krwawa bitwa celem zrzucenia księżyca Dalamud na kontynent, kończąc tym samym wszelkie życie i zagrożenie w postaci Pierwotnych. Jednakże w trakcie zbliżania się Dalamudu okazało się, że nie jest to naturalny księżyc, a potężne więzienie przetrzymujące Pierwotnego, Bahamuta.

Z pomocą Eorzy nadszedł mędrzec Louisiox wraz ze swoimi uczniami, którzy przywołali moc swych bogów, Dwunastu, celem zatrzymania meteoru i Bahamuta. Chociaż wielu, włącznie z Louisiox, oddało swoje życie tego dnia, Bahamut został zatrzymany a VII Legion pokonany, zadając tym samym bolesny cios Garleańskiemu Imperium. Zniszczenie spowodowane przez Dalamud i Behemota wprowadziło ogromny chaos na świecie, na zawsze zmieniając krajobraz i pogodę. Wydarzenia te znane są jako Kataklizm (Calamity). Tak rozpoczęła się Siódma Umbralna Era.

Informacja: Gdy mówimy o erach w świecie Eorzy, używamy dwóch terminów: Era Astralna oraz Era Umbralna. Era Astralna jest to era dobrobytu i ogólnie pojętego szczęścia. Era Umbralna to okres wielkich nieszczęść i kataklizmów.

Źródło

Wybór Rozdziału: 1.0 | 2.0 | 2.1 | 2.2 | 2.3 | 2.4 | 2.5

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s