Wydarzenia z 2.4 – Lodowe Sny

Rozdział rozpoczyna się sprawą najwyższej wagi dla polityki wewnętrznej Kryształowych Śmiałków: garleański szpieg, znany jako Ivy, przeniknął do Wielkich Kompanii i za pomocą szantażu stara się osłabić Eorzę. Z pomocą zaufanego zastępcy dowódcy Alphinauda, Ilberda, korzystając z domańskich technik działań w ukryciu, Wojownik Światła dociera do sedna intrygi odkrywając, że Ivy to nikt inny, tylko Eline Roaille – Marszałek Płomieni, prawa ręka Generała Raubahna. Infiltracja wroga sięga tak głęboko, że istniała już w czasach założenia Nieśmiertelnych Płomieni. Ivy była potrójnym agentem, sprzedając informacje Monaterystom z Ul’dah, a także Heretykom Dravańskiej Hordy (czcicielom Smoków).  Elina wyjawia także, że wojna o sukcesję została zakończona w Garlemaldzie i na tronie zasiadł nowy Imperator: Varis Zos Galvus.

Druga część historii dotyczy Ser Aymerica z Ishgardu, który przybywa prosić Potomków o pomoc w związku ze znikającymi dostawami po tym, jak Ivy dała cynk heretykom. Najwyraźniej akcje heretyków pod przewodnictwem tajemniczej Lady Iceheart przerwały szlaki handlowe z Coerthas na południe, mianowicie do Mor Dhony. Oto więc nadarza się okazja, aby przetestować ducha walki Kryształowych Śmiałków pod bacznym okiem Alphinauda i Wojownika Światła.

Śledztwo ujawnia, że Lady Iceheart zamierza przywołać Pierwotnego – Świętą Shivę, która była niegdyś śmiertelniczką zakochaną w smoku. Czyni to, aby położyć kres Wojnie Smoczej Pieśni (trwającej wiele wieków bitwie między Ishgardem i Dravanianami) i ostrzega, że wszelkie próby jej powstrzymania skończą się dalszym rozlewem krwi. Jest przekonana, że jej czyny przysłużą się Eorzy. Wraz z tym przesłaniem, używa Eterytu do teleportacji, niszcząc kryształ za sobą, aby Wojownik Światła i Potomkowie nie mogli jej dalej śledzić.

Minifilia kontaktuje się ze starą przyjaciółką Moenbrydą z ojczyzny Sharlayan. Przyjaciółka ta przybywa nie tylko, żeby naprawić zniszczony Eteryt celem dalszego pościgu za Iceheart, ale też być może znaleźć ostateczny klucz do zabicia Ascianów: Biały Auracyt, kamień o niewyobrażalnej mocy zdolny przechwycić i uwięzić nieprzeniknione ilości Eteru. Wojownik Światła teleportuje się do Amfiteatru Akh Afah, by zmierzyć się z Lady Iceaheart. Ta przywołuje esencję Shivy i sama zmienia siebie w Pierwotnego. Bo mrożącej krew w żyłach walce, Lady Iceheart powraca do swojej pierwotnej formy. Przeklina Wojownika za bycie równie zaślepionym, jak Ishgardczycy i za trwonienie Daru Matki. Nakazuje Wojownikowi odszukać Strażnika Jeziora, jeśli ten pragnie poznać całą prawdę, a następnie znika w portalu ze słowami „Słysz… Czuj… Myśl...”, tak często wypowiadanymi do nas przez sam Kryształ Hydaelyn.

Wraz z pozbyciem się zagrożenia ze strony heretyków Iceheart i odcięciem szpiegów Garleańskiego Imperium od Eorzy, dostajemy więcej pytań, niż odpowiedzi. Czy Shiva była Pierwotnym, który użył ciała Iceheart, czy może czymś innym? Jakim sposobem Iceheart potrafiła utrzymać świadomość przemieniając się w Shivę? Czy brali w tym udział Ascianie? Czy Biały Auracyt będzie w stanie odtworzyć ostrze światła, użyte przeciwko Lahabrei? Jedyny trop, jakim mogą teraz podążyć Potomkowie, jest Strażnik Jeziora – potężny król smoków Midgardsormr, który poległ w walce z garleańskim statkiem powietrznym w czasie ich pierwszej inwazji na Eorzę. Jego pradawne ciało leży w jeziorze poza Revenant’s Toll, a Astrologowie z Ishgardu wierzą, że niedługo odrodzi się ponownie. Ser Aymeric dziękuje za pomoc i zawiera z Alphinaud pakt, na mocy którego Potomkowie mają strzec Strażnika Jeziora, w zamian za zapewnienie nowych, bezpiecznych szlaków handlowych i dostaw kryształów z Revenant’s Toll.

Źródło

Wybór Rozdziału: 1.0 | 2.0 | 2.1 | 2.2 | 2.3 | 2.4 | 2.5

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s